loading
JAK ZAPLANOWAĆ UDANE WAKACJE NA MORZU – NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE PRZED REJSEM WYCIECZKOWCEM

Jak łatwo zarezerwować rejs na rejsujznami.com?

Rezerwacja wymarzonego rejsu na naszej stronie jest szybka i wygodna, dostępna online w każdej chwili, w dogodnym dla Ciebie momencie. Rezerwacja staje się wiążąca dopiero po wpłacie zaliczki, dając Ci swobodę podjęcia decyzji.

Dokonanie rezerwacji zajmuje tylko kilka minut:

1. Wybierz rejs – kierując się celem podróży, statkiem lub datą wyjazdu. Wybierz kryteria, które najbardziej Ci odpowiadają.
2. Kliknij przycisk ZOBACZ OFERTĘ.
3. Podaj liczbę i wiek osób podróżujących, a jeśli posiadasz kartę klubową, wpisz jej numer.
4. Kliknij przycisk OFERTA CENOWA.
5. Wybierz typ kabiny i kliknij na cenę odpowiednią dla wybranego typu i kategorii kabiny.
6. Sprawdź łączną cenę, a opcjonalnie możesz również wybrać dodatkowe ubezpieczenie.
7. Kliknij przycisk KONTYNUJ.
8. Wypełnij wymagane dane i kliknij przycisk WYŚLIJ.

...Twoje zamówienie wstępne jest już gotowe! Za chwilę na swój e-mail otrzymasz potwierdzenie. Aby ostatecznie potwierdzić swoje zamówienie, należy dokonać zapłaty w określonym terminie. Jeśli nie zdecydujesz się potwierdzić rejsu, nie musisz się obawiać - rezerwacja po prostu wygaśnie, jeśli nie wpłacisz zaliczki w określonym terminie. Jeśli rezerwację potwierdzisz, zapewnisz sobie niezapomniane wakacje!


DOKUMENTY WYMAGANE DO WEJŚCIA NA POKŁAD


Wymagane dokumenty tożsamości: każdy pasażer, w tym dzieci, niezależnie od wieku, ma obowiązek posiadać ważny paszport lub dowód osobisty. Niektóre linie oceaniczne, w tym Costa Cruises, akceptują tylko paszport dla pasażerów poniżej 18. roku życia i nie zezwalają na wejście na pokład bez ważnego paszportu. Z tego względu zalecamy, aby wszyscy pasażerowie poniżej 18. roku życia mieli ważny paszport, nawet jeśli rejs obejmuje wyłącznie kraje Unii Europejskiej.
Rejsy w krajach UE: w przypadku rejsów, podczas których statek zatrzymuje się wyłącznie w krajach Unii Europejskiej, pasażerom powyżej 18 roku życia wystarczy ważny dowód osobisty.
Rejsy poza UE: każdy pasażer musi posiadać ważny paszport, który pozostanie ważny przez minimum 6 miesięcy po zakończeniu rejsu.

Wizy: jeśli podróżujesz do krajów spoza Unii Europejskiej, masz obowiązek sprawdzić, czy są wymagane wizy do poszczególnych krajów oraz je uzyskać. Pasażerowie sami ponoszą odpowiedzialność za uzyskanie i ważność wymaganych wiz. W przypadku niespełnienia wymagań wizowych, biuro podróży nie ponosi odpowiedzialności za odmowę wejścia na pokład lub inne związane z tym konsekwencje.
USA: W przypadku rejsów wypływających z USA konieczna jest rejestracja w systemie ESTA.
Inne kraje: wizy należy zawsze załatwiać z dużym wyprzedzeniem. W wielu krajach wizy można uzyskać bezpośrednio po przekroczeniu granicy danego kraju, tj. na lotnisku bądź w porcie (tak zwane wizy tranzytowe, jeśli statek zatrzymuje się na jeden dzień w kraju, w którym potrzebna jest wiza, często linie oceaniczne organizują te wizy dla klientów). W przypadku jakichkolwiek wątpliwości polecamy bezpośrednio zwrócić się do Ministerstwa Spraw Zagranicznych, wszystkie informacje są dostępne na stronie http://www.msz.gov.pl.

Ubezpieczenie podróżne: niektóre linie oceaniczne wymagają od pasażerów posiadania ubezpieczenia podróżnego obejmującego choroby i koszty leczenia. Brak takiego ubezpieczenia może skutkować odmową wejścia na pokład. Mimo że nie wszystkie firmy stawiają taki wymóg, zdecydowanie zalecamy wykupienie ubezpieczenia podróżnego na czas rejsu, w tym na wypadek choroby, wypadku czy rezygnacji z podróży. Ubezpieczenie można wykupić za pośrednictwem naszego biura podróży lub samodzielnie, aby zapewnić sobie spokojny przebieg podróży.

Zaświadczenie lekarskie dla kobiet w ciąży: w przypadku ciąży, do 24 tygodnia, będziesz potrzebować zaświadczenia lekarskiego w języku angielskim od ginekologa, że twój stan zdrowotny pozwala ci odbyć podróż. W przypadku ciąży zaawansowanej, powyżej 24 tygodni nie jest dozwolone podróżowanie statkiem. Bez wspomnianego powyżej zaświadczenia lekarskiego wejście na statek nie będzie możliwe.

Potwierdzenie od drugiego rodzica lub opiekuna prawnego dziecka: jeśli dziecko podróżuje bez obojga rodziców lub wszystkich opiekunów prawnych, wymagane jest pisemne potwierdzenie w języku angielskim, że nieobecny rodzic lub opiekun prawny wyraża zgodę na podróż dziecka za granicę. Dodatkowo, zaleca się posiadanie kopii aktu urodzenia dziecka, aby uniknąć potencjalnych trudności podczas kontroli i wejścia na statek.

Dzieci poniżej 1 roku życia: tylko MSC Cruises zezwala dzieciom poniżej 6 miesiąca życia na podróż statkiem i tylko na trasach trwających maksymalnie 10 nocy. Wszystkie inne linie wycieczkowe zezwalają na wejście na pokład dzieciom powyżej 6 miesiąca życia, ale istnieje warunek, że dzieci poniżej 3 roku życia nie mogą podróżować na trasach, na których statek jest na morzu przez więcej niż 3 kolejne dni (np. rejsy transatlantyckie). W przypadku podróży z dziećmi poniżej 1. roku życia zalecamy mieć ze sobą zaświadczenie lekarskie od pediatry w języku angielskim, że dziecko nie ma przeciwskazań do podróży statkiem.

Karty pokładowe: wstęp na pokład statku jest możliwy jedynie po okazaniu wydrukowanej karty pokładowej i ważnego dokumentu tożsamości. Wyjątkiem są linie oceaniczne, które umożliwiają pasażerom przedstawienie karty pokładowej w formie elektronicznej podczas odprawy. Niemniej jednak zdecydowanie zalecamy wydrukowanie karty pokładowej, w celu bezproblemowego wejścia na pokład statku. Po otrzymaniu kart pokładowych należy również sprawdzić, czy znajdują się na nich wszystkie usługi, które sobie wcześniej zakupiłeś (parking, pakiet napojów czy Internet itd.). Jeśli zauważysz brak którejkolwiek z płatnych usług, prosimy o pilny kontakt z naszym biurem.


PROCEDURA WYSTAWIENIA KARTY POKŁADOWEJ


Każda linia oceaniczna posiada własny system wydawania kart pokładowych. Warunkiem wydania karty pokładowej przez każdą linię oceaniczną jest zapłacenie całej sumy za rezerwowany rejs i wypełnienie niezbędnych danych z dokumentów tożsamości.

MSC Cruises: Zalecamy wypełnienie danych z dokumentów tożsamości na stronie rezerwacji, w zakładce Dokumenty OS., co najmniej miesiąc przed wyjazdem. Od 30 do 14 dni przed rejsem wyślemy Ci kartę pokładową, którą należy wydrukować i zabrać ze sobą na pokład. Jeśli jednak zarezerwowałeś kabinę kategorii Bella, wysłanie karty pokładowej może potrwać dłużej, aż do kilku dni przed rozpoczęciem rejsu. Kartę pokładową możesz ściągnąć i wydrukować bezpośrednio ze strony rezerwacji w zakładce BILETY.

Za pośrednictwem aplikacji MSC for Me możesz dokonać odprawy online, która nie jest obowiązkowa, ale może przyśpieszyć procedury w porcie. W aplikacji również znajdziesz informacje na temat całego rejsu, a także dzienny program.

Costa Cruises: W przypadku rejsów z Costa Cruises karty pokładowe możesz uzyskać dopiero po dokonaniu odprawy online na stronie www.mycosta.com. Żeby zalogować się na stronie MyCosta należy wprowadzić numer rezerwacji i nazwisko. Dostęp do rezerwacji na wspomnianej stronie jest od momentu dokonania rezerwacji. Odprawa online jest możliwa od 30 do 3 dni przed rozpoczęciem rejsu. Po wypełnieniu danych osobowych z dokumentów tożsamości i kwestionariusza zdrowia będziesz mógł pobrać kartę pokładową na stronie www.mycosta.com w sekcji EMBARKATION DOCUMENTS - DOWNLOAD BOARDING PASS. Karta pokładowa w formie elektronicznej będzie wystarczająca do wejścia na pokład. Informacje o obowiązkowej odprawie oraz instrukcje, jak jej dokonać prześlemy Ci też osobnym e-mailem ok. 30 dni przed rejsem.

Royal Caribbean: Ważne jest, aby odprawić się osobiście w aplikacji Royal Caribbean lub na stronie www.royalcaribbean.com. Najpierw należy założyć konto klikając przycisk SING IN, wprowadzić numer rezerwacji i dokonać odprawy online oraz wypełnić kwestionariusz zdrowotny co najmniej 48 godzin przed rejsem. W przeciwnym razie konieczne będzie dokonanie odprawy i wypełnienie kwestionariusza zdrowotnego w porcie przed wejściem na pokład. Karty pokładowe można pobrać w aplikacji Royal Caribbean lub na wyżej wymienionej stronie internetowej na swoim koncie. W zakładce BILETY bezpośrednio w rezerwacji ze strony rejsujznami.com będą dostępne zawieszki na bagaże i dotyczące rejsu od linii oceanicznej, które można wydrukować bezpośrednio z tego miejsca.

Celebrity Cruises: Ważne jest, aby odprawić się osobiście w aplikacji Celebrity Cruises lub na stronie www.celebritycruises.com. Najpierw należy założyć konto klikając przycisk SING IN, wprowadzić numer rezerwacji i dokonać odprawy online oraz wypełnić kwestionariusz zdrowotny co najmniej 48 godzin przed rejsem. W przeciwnym razie konieczne będzie dokonanie odprawy i wypełnienie kwestionariusza zdrowotnego w porcie przed wejściem na pokład. Karty pokładowe można pobrać w aplikacji Celebrity Cruises lub na wyżej wymienionej stronie internetowej na swoim koncie. W zakładce BILETY bezpośrednio w rezerwacji ze strony rejsujznami.com będą dostępne zawieszki na bagaże i informacje dotyczące rejsu od linii oceanicznej, które można wydrukować bezpośrednio z tego miejsca.

Explora Journeys: Ważne jest, aby dokonać osobistej odprawy pasażerów na stronie www.explorajourneys.com lub w aplikacji Explora Journeys. Najpierw należy utworzyć konto klikając przycisk LOG-IN, wypełnić wymagane informacje i dokonać odprawy online. Karty pokładowe wystarczy mieć w formie elektronicznej, chociaż polecamy je również wydrukować.

Norwegian Cruise Line: W przypadku rejsów z NCL odprawa online jest obowiązkowa. Odprawy należy dokonać w aplikacji MY NCL lub na stronie www.ncl.com od 21 do 3 dni przed rozpoczęciem rejsu. Należy najpierw utworzyć konto (REGISTER) – a następnie zalogować się klikając przycisk LOG IN, wprowadzić numer rezerwacji i wypełnić wszystkie potrzebne dane w tym kwestionariusz zdrowotny. Karty pokładowe można pobrać w aplikacji MY NCL lub na powyższej stronie internetowej na swoim koncie w sekcji eDocs. Każdy pasażer musi mieć swoją kartę pokładową w formie drukowanej lub elektronicznej.

Aplikacje linii oceanicznych: każda linia oceaniczna ma własną aplikację, w której pasażerowie mogą się odprawić i mieć pod ręką aktualne informacje o rejsie. Zdecydowanie polecamy pobrać te aplikacje, dokonać odprawy online i mieć pod ręką karty pokładowe. Należy pamiętać, że aplikacja nie zastępuje Cruise Card, która służy jako klucz do pokoju, a w szczególności służy jako potwierdzenie tożsamości przy zejściu ze statku i wejściu na pokład.


DOBRZE WIEDZIEĆ PRZED WEJŚCIEM NA STATEK


Język komunikacji na pokładzie: Głównym językiem komunikacji na pokładzie statków jest przede wszystkim angielski. Nawet podstawowa znajomość tego języka pozwala na swobodną komunikację i pełne korzystanie z rejsu. Dzięki wieloetnicznej załodze często można również porozumieć się w innych językach, takich jak niemiecki, włoski czy hiszpański. W razie potrzeby warto skorzystać z tłumaczy online, aby ułatwić sobie komunikację.

Limit bagażu: większość linii oceanicznych organizujących rejsy wycieczkowe nie ogranicza liczby bagaży. Warto jednak mieć na uwadze, że przestrzeń w kabinach na statku jest ograniczona. Ważne przedmioty, takie jak paszport, leki, urządzenia elektroniczne czy kosztowności, należy przewozić w bagażu podręcznym. Duży bagaż zostawiany w porcie podczas odprawy jest dostarczany do kabiny przez personel, co może potrwać kilka godzin. W przypadku podróży samolotem należy przestrzegać limitów ustalonych przez linie lotnicze. Wózki dziecięce i inwalidzkie mogą być zabierane na pokład statku, ale muszą być przechowywane w kabinie. W razie zgubienia lub uszkodzenia bagażu należy natychmiast skontaktować się z obsługą.
Uwaga: MSC ogranicza bagaż do 2 walizek na osobę o maksymalnej wadze 23 kg każda + 2 walizki bagażu podręcznego.

Rzeczy, których nie można zapomnieć: strój kąpielowy, parasol, okulary przeciwsłoneczne, krem do opalania, (w zależności od pory roku) lekki sweter lub kurtka na wieczór, ponieważ klimatyzacja na statku jest zawsze włączona.

Ubiór: noszenie formalnych strojów wieczorowych na statkach nie jest obowiązkowe, jednak od pasażerów oczekuje się schludnego i stosownego ubioru. Panowie powinni unikać szortów i sandałów podczas kolacji w restauracjach głównych. Należy także pamiętać, że stroje kąpielowe czy mokre ubrania są nieodpowiednie w takich miejscach. Na statkach często organizowane są wieczory tematyczne, takie jak biała noc czy hawajska, które pozwalają na zabawę w przebraniu. Udział w nich oraz dopasowanie stroju do tematu są jednak całkowicie dobrowolne.

To, co możesz zostawić w domu: nie musisz zabierać ze sobą takich przedmiotów jak ręczniki, ręczniki plażowe czy suszarka do włosów – wszystkie te rzeczy znajdziesz w swojej kabinie. W łazience znajdują się również szampon i żel pod prysznic, a w zależności od standardu kabiny mogą być dostępne inne kosmetyki.

Podróż do portu: przygotowując się do podróży do portu, zaplanuj dokładnie swoją trasę i upewnij się, że dotrzesz na czas. Odprawa w porcie zwykle wymaga przybycia co najmniej 3-4 godziny przed wypłynięciem, w zależności od lokalizacji. Linie oceaniczne zastrzegają sobie prawo do odmowy przyjęcia na pokład w przypadku spóźnienia. Jeśli Twój środek transportu, np. pociąg, samolot czy autobus, zostanie opóźniony, linia oceaniczna nie zwraca kosztów rejsu. Upewnij się, że masz wystarczający zapas czasu, aby uniknąć problemów.


PRZYBYCIE DO PORTU I WEJŚCIE NA POKŁAD


Przylot do portu – drogą lotniczą: Jeśli Twój lot został zarezerwowany za pośrednictwem linii oceanicznej, cena obejmuje transfer z lotniska do portu oraz z powrotem. W przypadku lotów zakupionych indywidualnie, dojazd z lotniska do portu należy zorganizować we własnym zakresie. Linie oceaniczne zazwyczaj oferują transfery za dodatkową opłatą, które można zarezerwować za naszym pośrednictwem. Zachęcamy do kontaktu z naszym biurem, aby uzyskać szczegółowe informacje o dostępnych transferach organizowanych przez linie oceaniczne.

Przyjazd do portu - samochodem: miejsce parkingowe dla pojazdu można zorganizować w porcie bezpośrednio za pośrednictwem linii oceanicznej lub u lokalnych firm parkingowych, gdzie wymagana jest rezerwacja online. Usługa ta jest płatna, a stawki różnią się w zależności od portu, dlatego prosimy o kontakt z naszym biurem w celu uzyskania dalszych informacji. W przypadku rezerwacji parkingu bezpośrednio u przewoźnika za pośrednictwem naszego BP, adres parkingu zostanie wskazany na karcie pokładowej. Nie zalecamy pozostawiania organizacji parkingu na ostatnią chwilę.

Przybycie do portu - transfer: jeśli zarezerwowałeś transfer z lotniska do portu za pośrednictwem linii oceanicznej, voucher wraz z danymi kontaktowymi pomocy na lotnisku zostanie wskazany na karcie pokładowej. Jeśli przed odlotem okaże się, że lot będzie opóźniony, należy skontaktować się z numerem pomocy linii oceanicznej podanym na karcie pokładowej.

Zabronione przedmioty: ostre przedmioty (noże, nożyczki), napoje alkoholowe (z wyjątkiem sytuacji, gdy linia oceaniczna dopuszcza ich wniesienie w ustalonych ilościach), materiały pirotechniczne, broń, materiały wybuchowe, drony, hoverboardy, hulajnogi elektryczne i żelazka do ubrań.

Odprawa online: większość linii oceanicznych umożliwia przeprowadzenie odprawy online, zwykle rozpoczynając ją 30-45 dni przed rejsem. Odprawy można dokonać na stronie internetowej linii oceanicznej lub w aplikacji. Należy zalogować się za pomocą numeru rezerwacji oraz danych osobowych. Odprawa online nie zastępuje obowiązku odprawy w porcie, ale skraca jej czas i ułatwia procedurę po przybyciu na miejsce.

Odprawa w porcie: godzina odprawy jest ustalana przez linie oceaniczne i można ją znaleźć na karcie pokładowej lub w aplikacji linii oceanicznej. Czas ten musi być przestrzegany. Upewnij się, że masz wystarczająco dużo czasu na odprawę, nie przyjeżdżaj w ostatniej chwili. Podczas odprawy w porcie należy okazać paszport lub dowód osobisty, kartę pokładową i wszelkie inne niezbędne dokumenty (jeśli są wymagane, np. wizę). Podobnie jak na lotniskach, przy wejściu na pokład przeprowadzana jest kontrola bezpieczeństwa, podczas której sprawdzany jest bagaż. Odprawa kończy się zazwyczaj 3-4 godziny przed planowanym wypłynięciem statku.


PODCZAS REJSU


Cruise Card: podczas odprawy w porcie pasażerowie otrzymują kartę pokładową (Cruise Card), która służy głównie jako klucz do kabiny, do płatności na pokładzie oraz jako przepustka do wyjścia i powrotu na statek podczas całego rejsu. Karta ta jest elektronicznie rejestrowana z danymi pasażera, zdjęciem i zakupionymi usługami. Na karcie wydrukowane są zazwyczaj informacje o pasażerze, kabinie, dane logowania do Internetu oraz godzina kolacji, numer stolika, nazwa restauracji.

Płatności na pokładzie: na statkach obowiązuje bezgotówkowy system płatności realizowany za pomocą tzw. Cruise Card. Cruise Card należy połączyć z kartą kredytową, co można zrobić podczas odprawy online, w aplikacji, na osobistym koncie na stronie linii oceanicznej, na recepcji statku lub za pomocą automatów samoobsługowych dostępnych na pokładzie. Istnieje również możliwość wpłacenia depozytu na konto Cruise Card w gotówce. W niektórych butikach i sklepach na statkach można płacić bezpośrednio kartą kredytową, a bardzo rzadko – gotówką (w zależności od linii oceanicznej).
Zwracamy uwagę, że linie oceaniczne mogą zablokować na karcie kredytowej pewną kwotę jako depozyt, który zostanie odblokowany do około dwóch tygodni po zakończeniu rejsu. Pasażerowie mogą na bieżąco śledzić swoje wydatki w aplikacji, na ekranie telewizora w kabinie lub w innym systemie dostępnym na statku, w zależności od linii i dostępnych na statku technologii. Na koniec rejsu rachunek końcowy zostanie dostarczony do kabiny lub udostępniony w aplikacji. Przed wyokrętowaniem należy sprawdzić stan konta i wyjaśnić ewentualne różnice z recepcją, aby uniknąć opóźnień przy opuszczaniu statku.

Gazeta pokładowa: zawiera istotne informacje o wydarzeniach, programach rozrywkowych, sportowych i usługach dostępnych na pokładzie następnego dnia. Znajdziesz tam również godziny, w których statek przypływa i odpływa z portu, oraz szczegóły dotyczące wycieczek fakultatywnych w poszczególnych portach. Gazety pokładowe dostępne są w kilku miejscach na statku. Wersja drukowana w kilku językach jest zazwyczaj dostępna w recepcji (Guest Services), do której pasażerowie mają bezpłatny dostęp. W ramach ochrony środowiska związanej z cyfryzacją, linie oceaniczne coraz częściej oferują gazetę pokładową wyłącznie w formie cyfrowej. Pasażerowie mogą również znaleźć program na smart ekranach znajdujących się na pokładzie, na telewizorze w kabinie i w aplikacji na telefonie. Niektóre statki, zwłaszcza starszej generacji, nadal dostarczają program w wersji papierowej, a pasażerowie mogą je znaleźć po wejściu do kabiny na łóżku. Pasażerom zaleca się codzienne czytanie gazety pokładowej i programu, aby być na bieżąco z wydarzeniami i programami na pokładzie. Jedną z najważniejszych informacji jest czas ALL ON BOARD, tj. czas, w którym wszyscy pasażerowie muszą wrócić na pokład z wycieczek danego dnia, należy pamiętać, że czas ten jest zawsze ustalany wcześniej niż oficjalny czas wypłynięcia statku.

Opieka medyczna na statku: na każdym statku znajduje się Centrum Zdrowia, w którym pracują lekarze i pielęgniarki przeszkoleni w udzielaniu pomocy w nagłych przypadkach oraz w rozwiązywaniu typowych problemów medycznych. Centrum oferuje szeroki zakres usług i leków, jednak zalecamy zabranie własnych potrzebnych lekarstw. Godziny otwarcia Centrum i kontakt telefoniczny znajdziesz w gazecie pokładowej, a w nagłych sytuacjach pomoc medyczna dostępna jest 24/7. Usługi medyczne na pokładzie są płatne – opłaty dokonuje się za pomocą Cruise Card, a ich cennik dostępny jest w Centrum. Wszystkie koszty zostaną doliczone do Twojego rachunku.

Wyżywienie: z restauracji samoobsługowej można korzystać o dowolnej porze w godzinach otwarcia. Menu posiłków różni się w zależności od pory dnia. W samoobsługowej restauracji bufetowej nie jest wymagany określony strój, podczas gdy w restauracji głównej wymagany jest bardziej formalny strój, zwłaszcza podczas kolacji. Cruise Card zawiera informacje o przypisanej restauracji głównej na kolację oraz numerze zarezerwowanego stolika. Godziny otwarcia każdej restauracji można znaleźć w gazetce pokładowej. Pasażerowie mogą zjeść posiłek w kilku restauracjach bezpłatnie podczas rejsu. Istnieją jednak restauracje, w których należy dodatkowo zapłacić za posiłki. Są to tzw. restauracje tematyczne.

Śniadania: w zależności od wykupionych usług, śniadanie można zamówić do kabiny bezpłatnie lub za dodatkową opłatą. Bezpłatne śniadanie jest zawsze dostępne w restauracji bufetowej lub w jednej z otwartych restauracji z obsługą. Napoje do śniadania, takie jak herbata, kawa, woda czy sok, są bezpłatne.

Obiady i kolacje: serwowane są w restauracji głównej lub restauracji samoobsługowej, w zależności od Twojej preferencji. Restauracja samoobsługowa nie wymaga wcześniejszej rezerwacji. Kolacja w restauracji głównej jest zwykle podzielona na dwie tury ze względu na ograniczoną liczbę miejsc. Istnieje możliwość ustawienia godziny kolacji podczas rezerwacji kabiny, jeśli wybrano wyższą klasę kabiny. Jeśli nie miałeś możliwości ustawienia godziny kolacji, zostanie ona przypisana przez armatora wraz z numerem stolika. Aby uzyskać więcej informacji na temat godziny kolacji, prosimy o kontakt z nami.

Restauracje tematyczne: Na pokładzie statków, oprócz restauracji głównej i bufetowej, znajdują się także restauracje tematyczne, które zapewniają różnorodność kulinarną. Posiłki w tych restauracjach są płatne dodatkowo. Ponadto wymagana jest wcześniejsza rezerwacja. Menu tych restauracji są często przygotowywane przez najlepszych i światowej sławy szefów kuchni, zapewniając pasażerom wyjątkowe doznania kulinarne na morzu. W większości przypadków linie oceanicznej oferują specjalne pakiety dla restauracji tematycznych. W celu poznania szczegółów skontaktuj się z naszym BP lub bezpośrednio w recepcji statku lub w wyznaczonych punktach informacyjnych.

Alergia na produkty: dla pasażerów z nietolerancją pokarmową lub specjalną dietą (np. bezglutenową, wegetariańską) dostępne jest specjalne menu na życzenie, w tym wybór produktów bezglutenowych i bez laktozowych. Mimo to, zawsze warto uważnie sprawdzać skład posiłków na statku, aby uniknąć niepożądanych reakcji. Jeśli masz alergie pokarmowe, musisz zgłosić to z wyprzedzeniem linii oceanicznej za pomocą formularza SPECIAL NEEDS, który chętnie udostępnimy Ci w naszym BP.

Napoje: za wszystkie zamówione napoje, które nie są wliczone w cenę rejsu, zapłacisz za pośrednictwem Cruise Card, a potem zostaną one dodane do twojego rachunku. Każda linia oceaniczna oferuje szeroki wybór pakietów napojów, które można zakupić przed rejsem lub podczas jego trwania. Pakiety mogą obejmować napoje jednego rodzaju, takie jak woda, kawa, wino czy piwo lub bardziej kompleksowe pakiety all inclusive, które obejmują szerszy wybór napojów. Należy jednak pamiętać, że nawet w ramach pakietu all inclusive, nie wszystkie napoje są w cenie. Na statkach często dostępne są menu z napojami all inclusive lub szczegółowe opisy, które można znaleźć na stronie internetowej danej linii oceanicznej. Jeśli zakupiłeś pakiet napojów, zostanie to zarejestrowane na Twojej Cruise Card.

Sklepy bezcłowe: na statku znajdują się sklepy duty free, oferujące szeroki asortyment, w tym perfumy, biżuterię, zegarki, okulary, torebki, kosmetyki, produkty tytoniowe oraz pamiątki. Płatność w tych sklepach przebiega za pośrednictwem Cruise Card lub karty kredytowej (debetowej).

Indywidualne zwiedzanie w portach: pasażerowie mogą schodzić na ląd i wracać na pokład kilka razy dziennie, organizując własny program w danym porcie. Ważne jest, aby wrócić na czas. W wielu portach dostępne są taksówki lub autobusy wahadłowe za dodatkową opłatą. W niektórych portach statek zacumowuje w centrum miasta, a w innych pasażerowie są transportowani na brzeg łodziami – usługa ta jest bezpłatna. Upewnij się, że masz wystarczająco czasu na powrót na statek.

Wycieczki fakultatywne: Linie oceaniczne organizują różne wycieczki w portach, które można wykupić przed rejsem (do 14 dni przed wypłynięciem) lub na statku. Liczba miejsc na wycieczki jest ograniczona. Wycieczki odbywają się głównie w języku angielskim, ale mogą być również dostępne w językach niemieckim, włoskim, francuskim i hiszpańskim, jeśli liczba uczestników jest wystarczająca. W ofercie znajdują się różnorodne wycieczki, takie jak zwiedzanie miast, odwiedzanie zabytków, degustacje lokalnej kuchni, nurkowanie czy wyprawy przyrodnicze. Przy wyborze wycieczki warto wziąć pod uwagę wymagania fizyczne.

Szczegóły dotyczące wycieczek można znaleźć w gazetkach pokładowych lub zapytać przy specjalnie wyznaczonych punktach informacyjnych, gdzie personel statku chętnie odpowie na pytania. Jeśli zmieni się trasa statku z powodu niekorzystnych warunków pogodowych lub problemów technicznych i statek nie zatrzyma się w danym porcie, linia oceaniczna zwróci koszt wycieczki i, jeśli to możliwe, przeniesie uczestników na inną wycieczkę. Wycieczki fakultatywne są opcjonalne, więc pasażerowie mogą dowolnie zdecydować, czy wezmą w nich udział i jak spędzą czas na lądzie. O wycieczkach można się również dowiedzieć wcześniej w naszym biurze podróży lub sprawdzić ofertę w aplikacji linii oceanicznej.

Program na statku: na pokładzie czeka wiele atrakcji, które umilą czas i pozwolą w pełni cieszyć się rejsami. Dzieci mogą korzystać z dedykowanych centrów oraz licznych atrakcji, podczas gdy rodzice relaksują się na statku. Centrum Fitness oferuje zajęcia takie jak pilates, joga, spinning i aquagimnastyka, a centrum SPA i Wellness zapewnia szeroką ofertę zabiegów kosmetycznych, fryzjerskich, masaży oraz salonów piękności, usługi te są za dodatkową opłatą. Wieczorem pasażerów czeka bogaty program, który obejmuje przedstawienia teatralne, dyskoteki, kino, kasyno oraz występy muzyczne w klubach, dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie w zakresie rozrywki. Na nowszych statkach znajdują się również centra sportowe, symulatory, kręgle, aquaparki, kina 4D oraz inne atrakcje, niektóre z nich są jednak dodatkowo płatne.

Internet mobilny i WIFI: Internet na statkach wycieczkowych działa za pośrednictwem połączenia satelitarnego, umożliwiając pasażerom łączenie się z Internetem, chociaż szybkość i stabilność połączenia może się różnić. Wiele linii oceanicznych przeszło na połączenia Starlink w ostatnich latach. Internet jest dostępny na całym statku, ale jest płatny. Pasażerowie mają możliwość zakupu różnych pakietów z różnymi cenami i ograniczeniami danych. Możliwe jest również korzystanie z telefonów komórkowych, ale telefonowanie na statku odbywa się za pośrednictwem połączenia satelitarnego, które może być bardzo drogie. Na bardziej nowoczesnych statkach możliwe jest bezpłatne korzsytanie z komunikatora za pośrednictwem aplikacji mobilnej, nawet bez pakietu internetowego między pasażerami na pokładzie. Pasażerom zaleca się przełączenie telefonów w tryb samolotowy, gdy tylko statek opuści port, aby uniknąć dodatkowych opłat za połączenie z siecią. W portach należących do UE w ramach roamingu UE można wykonywać bezpłatne połączenia i korzystać z danych jak w PL.

Opłaty serwisowe - napiwki: obowiązkowe opłaty serwisowe (tzw. napiwki) na statkach to sposób wyrażenia wdzięczności za świadczone usługi. Dzięki temu nie ma potrzeby zostawiania napiwków w gotówce. W zależności od linii oceanicznej opłaty serwisowe należy uiścić z góry, przed podróżą lub bezpośrednio na statku. Wysokość opłat serwisowych różni się w zależności od linii oceanicznej, kierunku podróży, kategorii kabiny, wieku pasażerów etc. Opłata ta ma na celu utrzymanie wysokiego standardu usług na pokładzie statku. Zwracamy uwagę, że opłaty serwisowe na statkach są obowiązkowe. Jeżeli nie zostały zapłacone z góry, przed rejsem, to zostaną automatycznie doliczone przez linie oceaniczną do rachunku na koniec rejsu.

Palenie: palenie na statku dozwolone jest wyłącznie w wyznaczonych miejscach, zazwyczaj w dobrze wentylowanych strefach. Zgodnie z międzynarodowymi standardami, miejsca do palenia stanowią mniejszość w porównaniu do stref dla niepalących. Zakaz palenia obowiązuje w pomieszczeniach gastronomicznych, przestrzeniach medycznych, strefach dla dzieci, na korytarzach, w pobliżu wind, w miejscach przeznaczonych na szkolenia ewakuacyjne, podczas zaokrętowania i wyokrętowania, w toaletach publicznych oraz w barach blisko miejsc serwujących jedzenie. Palenie w kabinach i na balkonach jest całkowicie zabronione ze względu na ryzyko pożaru.

Napięcie elektryczne na statku: każda kabina na statku wyposażona jest w sieć elektryczną o napięciu 110V/220V. Na pokładzie nie wolno używać urządzeń produkujących ciepło, takich jak czajniki elektryczne, podgrzewacze do mleka czy elektryczne termofory. W przypadku potrzeby skorzystania z adaptera, prosimy o kontakt z recepcją. Kabiny bardziej nowoczesnych statków są już wyposażone w gniazda USB i USB-C.

Pralnia: na statku dostępne są usługi pralni, w tym pranie i prasowanie odzieży. Opłaty naliczane są zgodnie z cennikiem, który znajdziesz w swojej kabinie lub uzyskasz na recepcji.


PODCZAS WYOKRĘTOWANIA ZE STATKU


Rachunek: Ostatniego wieczoru rejsu otrzymasz do kabiny podsumowanie wydatków. Rachunek końcowy będzie też do dyspozycji w aplikacji mobilnej (jeśli jest dostępna). Jeśli połączysz swoją kartę kredytową z kartą Cruise Card na początku rejsu, opłata zostanie automatycznie pobrana, a Ty jedynie zweryfikujesz, czy wszystkie pozycje są poprawne. Jeśli złożysz depozyt na kartę Cruise Card w gotówce, należy Ci się zwrot niewykorzystanej kwoty. Rachunek przed wyjściem ze statku możesz uregulować w automatach samoobsługowych lub na recepcji. Zalecamy sprawdzenie salda konta statku przed zejściem na ląd, aby uniknąć opóźnień, szczególnie w przypadku konieczności szybkiego opuszczenia pokładu. W razie jakichkolwiek wątpliwości, prosimy o kontakt z recepcją.

Czas opuszczenia statku: wyokrętowanie nie następuje bezpośrednio po zacumowaniu statku w porcie, ale zazwyczaj trwa co najmniej godzinę lub dwie. Priorytet w opuszczaniu statku mają pasażerowie z kabin wyższej kategorii, którzy mają zagwarantowane pierwszeństwo zarówno podczas zaokrętowania, jak i wyokrętowania. Proces opuszczania statku odbywa się w grupach, a szczegółowe informacje znajdziesz w gazecie pokładowej, która zostanie dostarczona wieczorem przed planowanym zejściem ze statku.

Bagaż przed opuszczeniem statku: podczas ostatniej nocy rejsu należy ponownie oznaczyć cały bagaż etykietami, które zostaną dostarczone do Twojej kabiny wraz z gazetą pokładową. Gotowy bagaż należy wystawić przed drzwi kabiny, skąd personel statku zabierze go w nocy i zaniesie do wyznaczonego miejsca w terminalu. Bagaż będzie dostępny do odbioru zaraz po wyokrętowaniu. Możesz również znieść go samodzielnie, rano po opuszczeniu statku. Jeśli jednak wolisz, by personel zajął się Twoim bagażem, to warto spakować najpotrzebniejsze rzeczy do bagażu podręcznego. Nigdy nie zostawiaj kosztowności, paszportu, niezbędnych leków itp. w dużym bagażu; przedmioty te powinny znajdować się w bagażu, którą masz przy sobie. W przypadku utraty lub uszkodzenia bagażu należy natychmiast skontaktować się z personelem statku w porcie.

Recenzje po powrocie do domu: Twoje doświadczenia, referencje i komentarze na temat tego, jak ulepszyć nasze usługi, są bardzo mile widziane. Zawsze z niecierpliwością czekamy na wszelkie opinie po powrocie z wakacji.


NAJCENNIEJSZE RADY NA KONIEC

Należy pamiętać, że każdy rejs podlega wyłącznie warunkom danych linii oceanicznych. Jeśli podczas rejsu masz jakiekolwiek zastrzeżenia, w tym dotyczące lotów organizowanych przez linię oceaniczną, usług na pokładzie i wszystkiego, co zapewnia linia, prosimy o natychmiastowy kontakt z recepcją statku. W razie jakichkolwiek pytań prosimy również o kontakt z nami.

Ale przede wszystkim odpocznij i ciesz się swoim rejsem!

Życzymy niezapomnianych przeżyć podczas rejsu i pozostajemy do Twojej dyspozycji,

Zespół Rejsuj z Nami
info@rejsujznami.com

Portal jest obsługiwany przez CK iWi tour s.r.o autoryzowanego partnera internetowego linii oceanicznych.

.